AdBlue Osobowe

Typowe problemy z AdBlue w samochodach osobowych i ich naprawa

Jeśli Twoje auto zaczęła wykazywać usterkę związaną z wysoką emisją spalin, przeszła w tryb ograniczenia mocy lub informuje że zostało Ci kilka godzin do ostatniego uruchomienia pojazdu z głoś się do nas a rozwiążemy ten problem raz na zawsze!

Usługa polega na przeprogramowaniu sterownika silnika w taki sposób aby system nie wykazywał żadnej usterki związanej z wysoką emisją spalin.
Nie stosujemy EMULATORÓW a jedynie programowe wyłączenie systemu. Zaletą tego rozwiązania jest to, że system zachowuje w pełni swoją diagnozowalność przez serwis lub służby kontrolne, jednocześnie nie wykaże żadnej usterki.

Możesz naprawiać system tradycyjnym sposobem wymieniając części, ale nie będziesz miał gwarancji na jak długo to rozwiąże problem. Jako firma wyspecjalizowana w tego typu usługach dajemy 3 lata gwarancji na wykonaną usługę!

Co to jest AdBlue?

AdBlue jest to wodny roztwór mocznika o nominalnym stężeniu 32,5% gromadzony w osobnym zbiorniku.

W zależności od modelu, jego wlew znajduje się w bagażniku, pod maską lub tuż obok wlewu paliwa. W codziennej eksploatacji, kierowca nie dostrzeże jakichkolwiek uciążliwości związanych z zastosowaniem AdBlue. Wbrew pozorom, dodatkowy czynnik nie jest dawkowany do paliwa spalanego w komorach spalania. Płyn ze zbiornika trafia do katalizatora SCR zainstalowanego na drodze układu wydechowego, wobec czego niezwykle istotna jest temperatura, jaką osiągają spaliny w miejscu montażu katalizatora.